Kävin lauantaina moikkaamassa Niinaa, edellisestä kerrasta olikin jo liikaa aikaa.
Muoti mielessä -blogin Malia esitteli taannoin hauskasti värjättyjä Dries van Notenin farkkuja tontillaan, olisin varmasti syöksynyt housujen kanssa sovituskoppiin, jollei kaapistani löytyisi jo useammat tuolla lahjemallilla varustetut farkut.
Niina oli yhdistänyt liehulahkeet printtipaidan ja tolppakorkojen kanssa. Asuistaan saa aina ideoita, yhdistely on taitolaji jonka tämä kaunotar osaa, blogistaan voitte vakoilla lisää. Nettikauppa toimittaa muuten paketit muuallekin Suomeen, joten kauempana asuviakaan ei harmita.
Hääpäivä jo sinänsä nosti muutaman sentin asfaltista, mutta Marnin uusilla koroilla pääsen jo liki mieheni pituuksiin.
Mitä korkeammalla on, sitä pidemmälle näkee. Mitä pidemmälle näkee, sen helpompaa sinne on suunnistaa. Kirsikankukkia sielläkin, nyt tuli hoppu.
Kaunista tulevaa viikkoa teille kaikille, ripauksella luksusta!
Bulevardi 13
09-6221002




11 kommenttia:
Moikka! Aivan ihanat nuo korot! Minkä hintaiset olivat ja mistä ne oli hankittu? Onko nuo niinkuin nilkkurit? :) hyvää kevättä!
Kiitos, kengät ovat Nina'sista, hintaa voit tiedustella liikkeestä ja samalla että löytyykö kokoasi ;)
Kuvissa itselläni niin tuhottoman paksut nilkkasukat ettei siitä oikein saa käsitystä kengästä, laitan parempia kuvia kunhan pääsevät ulos kanssani.
Kivaa kevättä sinullekin!
Kivat popot! Itsella lahes sama malli tumman sinisena.
xx
Inarialla taas todistetusti hemmetin hyvä maku.
Iloa viikkoosi!
ainiin, kiitos linkityksestä <3
Eipä kestä, sun blogi on kultaa, sen soisi kaikkien löytävän.
Mitäh, mihin se mun eka kommentti on kadonnut :) oonko taas sählännyt?
Kirjoitin jotain tällasta:
Kaikki on taas niin ihanaa - sinä, niina, kengät ja kirsikanoksat.
Mielettömät kengät ostit, nyt vaan lahkeet liehumaan noiden kanssa!
Ja kiitos kiitos blogikehuista :)
Ei tullut ainakaan tänne asti, mutta onneksi tämä jälkimmäinen tuli ;)
Kiitos ihana.
Kiitos ihana Hanna käynnistä, oli mahtavaa nähdä pitkästä aikaa!
Niina
Pitää tulla useamminkin, ihanaa viikkoa kaunis!
;)
Lähetä kommentti